Nevelési céljaink
A legfontosabb alapelvünk, hogy harmonikus személyiségeket fejlesztő gimnáziumként működjünk, komplex fejlődési lehetőséget biztosítsunk diákjaink számára. Iskolánk struktúrája, tantárgyi rendszere ehhez számos feltételt biztosít az itt szorgalmasan tanuló diákoknak.
- Alapos szaktárgyi tudás: A magas szintű alapképzés minden területen biztosítja a tanulók számára az általános műveltség alapjait. Az emelt szintű képzések lehetővé teszik, hogy diákjaink a továbbtanuláshoz szükséges tantárgyakból több ismerethez jussanak. Így nemcsak az egyetemi bejutás, hanem a bennmaradás is reális lehetőséggé válik.
- Magas szintű nyelvtudás: Szeretnénk, ha a nyelv nem csak cél, hanem eszköz lenne, és a tanulók olyan nyelvismerettel hagynák el az iskolát, amely életükben komoly segítséget nyújt céljaik elérése érdekében. A nyelvi előkészítővel induló képzés magas óraszámaival az együttműködő tanulók számára két nyelvvizsga (akár felsőfok is) elérését teszi lehetővé. Ez megkönnyíti az egyetemekre való bejutást, és biztosítja a tanulónak a diploma megszerzéséhez szükséges nyelvi feltételt, jó szaktudással párosulva versenyképes munkahelyet.
- Korszerű informatikai ismeretek: A középiskolai tanulmányok alatt a diákok mindannyian felkészülhetnek a középszintű érettségire informatika tantárgyból. A jeles eredménnyel végzett tanulók vizsgájukat elismertetve ECDL-vizsgával egyenértékű bizonyítványhoz jutnak. Ez a végzettség a magyar és a nemzetközi munkaerőpiacon is komoly előnyt jelent.
- Művészeti fejlődés: A személyiség és a gondolkodás fejlődésének egyik fontos alapfeltétele, hogy a különböző agyféltekék terhelése arányos legyen, ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy a tudományok mellett jusson elég idő a művészetek fejlesztésére is. Iskolánk a tanterv adta lehetőségeken belül ezen a területen is több alkalmat kínál tanórán belül és kívül egyaránt.
- A mindennapi életben szükséges készségek, munkaformák kialakítása, elmélyítése: Szeretnénk, ha az itt tanuló diákok olyan készségeket, tulajdonságokat, munkaformákat sajátítanának el, amelyek nemcsak egyetemi tanulmányaik alatt, de a munkaerőpiacon is előnyt jelentenének számukra. Például: jó jegyzetelési készség, lényegkiemelés, igényesség, kooperatív együttműködés, csoportmunka, projektmunka, kommunikációs készség, figyelemorientált munka, koncentrált tanulás.